Jaujac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jaujac
Komunë
noform
Pamje nga Jaujac
Stema_figura
Vendndodhja
Jaujac is located in Franca
Jaujac
Jaujac
44°38′13″V 4°15′23″L / 44.636944444444°V 4.2563888888889°L / 44.636944444444; 4.2563888888889Koordinatat: 44°38′13″V 4°15′23″L / 44.636944444444°V 4.2563888888889°L / 44.636944444444; 4.2563888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.27 km2
Popullsia 1163 banorë
Dendësia 48 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07380
INSEE 07107


Jaujac është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Jaujac ka një popullsi prej 1163 banorë dhe sipërfaqe 24.27 km², me një dendësi prej 48 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Jaujac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale