Jaunac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jaunac
Komunë
noform
Pamje nga Jaunac
Vendndodhja
Jaunac is located in Franca
Jaunac
Jaunac
44°55′10″V 4°23′57″L / 44.919444444444°V 4.3991666666667°L / 44.919444444444; 4.3991666666667Koordinatat: 44°55′10″V 4°23′57″L / 44.919444444444°V 4.3991666666667°L / 44.919444444444; 4.3991666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.92 km2
Lartësia 600 m (m.n.d.)
Popullsia 139 banorë
Dendësia 35 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07160
INSEE 07108


Jaunac është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Jaunac ka një popullsi prej 139 banorë dhe sipërfaqe 3.92 km², me një dendësi prej 35 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Jaunac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale