Jenzat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jenzat
Komunë
noform
Pamje nga Jenzat
Vendndodhja
Jenzat is located in Franca
Jenzat
Jenzat
46°09′38″V 3°11′43″L / 46.160555555556°V 3.1952777777778°L / 46.160555555556; 3.1952777777778Koordinatat: 46°09′38″V 3°11′43″L / 46.160555555556°V 3.1952777777778°L / 46.160555555556; 3.1952777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.64 km2
Popullsia 522 banorë
Dendësia 45 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03800
INSEE 03133


Jenzat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Jenzat ka një popullsi prej 522 banorë dhe sipërfaqe 11.64 km², me një dendësi prej 45 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Jenzat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale