Joannas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Joannas
Komunë
noform
Pamje nga Joannas
Stema_figura
Vendndodhja
Joannas is located in Franca
Joannas
Joannas
44°33′56″V 4°15′06″L / 44.565555555556°V 4.2516666666667°L / 44.565555555556; 4.2516666666667Koordinatat: 44°33′56″V 4°15′06″L / 44.565555555556°V 4.2516666666667°L / 44.565555555556; 4.2516666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.93 km2
Popullsia 315 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07110
INSEE 07109


Joannas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Joannas ka një popullsi prej 315 banorë dhe sipërfaqe 11.93 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Joannas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale