Johan Driza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Johan Driza
Të dhënat personale
Emri i plotëJohan Driza
Data e lindjes (1976-08-20) 20 Gusht 1976 (44 vjeç)
Vendi i lindjesVlorë, Shqipëri
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1992–1998Flamurtari Vlorë111(3)
1998Wacker Burghausen15(1)
1999Flamurtari Vlorë11(0)
1999–2000KF Tirana25(0)
2000–2001Flamurtari Vlorë11(0)
2000–2001Bylis Ballsh35(1)
2001–2003Dinamo Tirana5(0)
2003–2004Teuta Durrës32(0)
2004–2007Flamurtari Vlorë26(0)
2007–2009Bylis Ballsh12(0)
Gjithsej283(5)
Ekipi kombëtar
1997Shqipëria U–215(0)
1998–2000Shqipëria4(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Johan Driza (lindur më 20 gusht 1976Vlorë) është një ish futbollist shqiptar i cili ka luajtur me Flamurtarin, Wacker Burghausen, Tiranën, Bylisin, Dinamon dhe Teutën dhe sigurisht edhe me kombëtaren shqiptare.[1][2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 11v11 profile
  2. ^ Soccerway profile

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]