John van Loen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
John van Loen
Të dhënat personale
Emri i plotëJohn van Loen
Data e lindjes (1965-02-04) 4 Shkurt, 1965 (56 vjeç)
Vendi i lindjesUtrecht, Holanda
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1983–1988Utrecht116(44)
1988–1990Roda JC56(25)
1990–1991Anderlecht25(3)
1991–1993Ajax37(11)
1993–1995Feyenoord54(17)
1995Sanfrecce Hiroshima36(9)
1996–1998Utrecht50(7)
1998APOEL0(0)
Ekipi kombëtar
1985–1990Flag of the Netherlands.svg Holanda7(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

John van Loen (lindur më 4 Shkurt 1965) është një ish-futbollist holandez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin hollandez ka luajtur 7 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of the Netherlands.svg Holanda
Vite Ndeshje Gola
1985 1 0
1986 0 0
1987 0 0
1988 1 0
1989 3 1
1990 2 0
Gjithsej 7 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]