Jorge Solari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jorge Solari
Të dhënat personale
Emri i plotëJorge Solari
Data e lindjes (1941-11-11) 11 Nëntor, 1941 (78 vjeç)
Vendi i lindjesBuenos Aires, Argjentina
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1960–1961Newell's Old Boys
1962–1963Vélez Sársfield
1964–1969River Plate
1970Estudiantes
1971–1972Torreón
Ekipi kombëtar
1966–1968Argjentina10(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Jorge Solari (lindur më 11 Nëntor 1941) është një ish-futbollist argjentinas.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin argjentinas ka luajtur 10 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja argjentinase
Vite Ndeshje Gola
1966 5 0
1967 1 0
1968 4 0
Gjithsej 10 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]