Joyeuse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Joyeuse
Komunë
noform
Pamje nga Joyeuse
Stema_figura
Vendndodhja
Joyeuse is located in Franca
Joyeuse
Joyeuse
44°28′46″V 4°14′16″L / 44.479444444444°V 4.2377777777778°L / 44.479444444444; 4.2377777777778Koordinatat: 44°28′46″V 4°14′16″L / 44.479444444444°V 4.2377777777778°L / 44.479444444444; 4.2377777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.04 km2
Popullsia 1689 banorë
Dendësia 130 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07260
INSEE 07110


Joyeuse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Joyeuse ka një popullsi prej 1689 banorë dhe sipërfaqe 13.04 km², me një dendësi prej 130 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Joyeuse (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale