Judson Laipply

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Judson Laipply

Judson (Jud) Laipply është një moderator motivues dhe një komedian nga Klivlendi. Pas përfundimit të studimeve në Bowling Green State University kaloi në skenën e të folurit dhe shumë shpejtë u bë i njohur. Laipply u bë i njohur me video klipin "Evolution of Dance"[1], që është videoja #1 më e shikuar e të gjitha kohërave, #1 me e dashura e tëgjitha kohërave dhe #7 videoja më e diskutuar në YouTube.com.

"Evolution of Dance" është përfundimtarja e shuout të Laipply-it quajtur "Inspirational Comedy"[2]. Web-faqja e tij e përshkruan shoun si kombinim të mendimeve të tija mbi jetën dhe ndërrimi me humor[3].

Lista e këngëve nga "Evolution of Dance"[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Tridhjet këngë janë përdorur nga të cilat 2 janë përsëritur.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Evolution of Dance
  2. ^ "Judson Laipply" Arkivuar 17 dhjetor 2007 tek Wayback Machine, Nationwide Speakers Bureau website
  3. ^ "About Jud Laipply" Arkivuar 21 gusht 2006 tek Wayback Machine, www.evolutionofdance.com - Web-faqja oficiale e Judson Laipply-it dhe The Evolution of Dance

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashte[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]