Juvinas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Juvinas
Komunë
Vendndodhja
Juvinas is located in Franca
Juvinas
Juvinas
44°42′38″V 4°18′20″L / 44.710555555556°V 4.3055555555556°L / 44.710555555556; 4.3055555555556Koordinatat: 44°42′38″V 4°18′20″L / 44.710555555556°V 4.3055555555556°L / 44.710555555556; 4.3055555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.43 km2
Popullsia 172 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07600
INSEE 07111


Juvinas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Juvinas ka një popullsi prej 172 banorë dhe sipërfaqe 8.43 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Juvinas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale