Kantoni Thionville-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Thionville-Est
Canton de Thionville-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle (57)
Arrondissement Thionville-Est
Kryeqëndra Thionville
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 52

Kantoni Thionville-Est (frëngjisht: Canton de Thionville-Est) është një kantondepartamentin Moselle (57), rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Thionville. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[redakto | redakto tekstin burimor]

Përbërja aktuale[redakto | redakto tekstin burimor]

Kantoni Thionville-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | redakto tekstin burimor]

  • 2008-2014 - Isabelle Rauch

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Kantone në departamentin Moselle (57)