Jump to content

Kantoni Thionville-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Thionville-Ouest
kanton

Kantoni Thionville-Ouest (frëngjisht: Canton de Thionville-Ouest) është një kantondepartamentin Moselle (57), rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Thionville. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Thionville-Ouest aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2008-2014 - Bertrand Mertz

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Kantone në departamentin Moselle (57)