Kirsten Dunst

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kirsten Dunst
Kirsten Dunst by David Shankbone.jpg
Kirsten Dunst
(foto: David Shankbone)
Informacione personale
Vendlindja Point Pleasant, New Jersey, ShBA
Role të shquar Mary Jane Watson në Spider-Man, Spider-Man 2 dhe Spider-Man 3
Kombësia Amerikane


Kirsten Caroline Dunst lindi më 30 prill 1982Point Pleasant, New Jersey, ShBA. Është një aktore amerikane.

Shpërblime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.