Spider-Man 3

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Spider-Man 3
SpiderManLenticular.gif
Viti 2007
Regjia Sam Raimi
Prodhimi Avi Arad
Stan Lee
Laura Ziskin
Grant Curtis
Skenari Stripi:
Stan Lee
Steve Ditko
Skripti:
Sam Raimi
Ivan Raimi
Alvin Sargent
Bazuar në {{{bazuar në}}}
Në rolet kryesore Tobey Maguire
Kirsten Dunst
James Franco
Thomas Haden Church
Topher Grace
Muzika Christopher Young
Danny Elfman (tema)
Kinematografia Bill Pope
Montazhi Bob Murawski
Studioja kinematografike {{{studio}}}
Shpërndarë nga Sony Pictures
Data e daljes në kinema Earth flag PD.jpg 1 maj 2007
Flag of the United States.svg Flag of England.svg 4 maj 2007
Kohëzgjatja 139 minuta
Shteti Flag of United States.svg SHBA
Gjuha Anglisht
Vlerësimi {{{vlerësimi}}}
Buxheti {{{buxheti}}}
Fitimet {{{fitimet}}}
Paraprihet nga Spider-Man 2
Pasohet nga
Box office
Fitimi
Fitimi $638,784,815 [1][2]
  ShBA   $253,357,629 (39.7%) [1][2]
  Internacional   $385,427,186 (60.3%) [1][2]
Vendi (Të gjithë kohën botërore) 29 [1]
Buxheti
Buxheti $258,000,000 [1][2][3]
  Marketingu  
Shitje
Shitje (DVD/Video)
  DVD  
  Video  
(Feskimi i fundit: )

Spider-Man 3 është një film amerikan i zhanrit superhero sipas stripit Spider-Man, filmi u shfaq më 1 maj 2007kino. Regjisori i filmit është Sam Raimi.

Aktorët dhe personazhet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Cameo[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.