Bryce Dallas Howard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bryce Dallas Howard
U lind në
Bryce Dallas Howard

2 mars 1981
KombësiaAmerikane

Bryce Dallas Howard lindi më 2 mars 1981Dallas, Texas. Është një aktore amerikane.

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Bryce Dallas Howard është vajza e Ron Howard. Ajo ishte aktore teatrit në Broadway dhe studioi te Tisch School of the ArtsNew York University, po ashtu edhe te Stella Adler Conservatory.

Bryce luajti 2007 Gwen Stacy në pjesën e tretë të filmit Spider-Man (Spider-Man 3).

Pas 5 vjetë lidhje, ajo është prej qershorit 2006 me aktorin Seth Gabel e martuar. Të dytë pritin fëmijen e parë.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Filmi Roli Shënime
2007 Spider-Man 3 Gwen Stacy
2006 Lady in the Water The Lady (Story) Bashkpunimi i dytë me M. Night Shyamalan
As You Like It Rosalind
2005 Manderlay Grace Margaret Mulligan
2004 The Village Ivy Walker
2003 Book of Love Heather

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.