Kolashini

Coordinates: 42°49′25″N 19°31′21″E / 42.82361°N 19.52250°E / 42.82361; 19.52250
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Koloshini)

Kolashini, (malazezisht: Колашин/Kolašin) është vendbanim i emigrantve serb në Mal të Zi njëherit dhe qender e njësis administrative me të njëjtin emër.


Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • ..

42°49′25″N 19°31′21″E / 42.82361°N 19.52250°E / 42.82361; 19.52250