Njësia administrative Aranitas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Komuna Aranitas)
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 40°22′V 19°29′L / 40.36°V 19.48°L / 40.36; 19.48

Njësia administrative Aranitas
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Fierit
Rrethi Rrethi i Mallakastrës
Bashkia Bashkia Mallakaster
Të dhënat bazë
Prefiksi telefonik +355 (0) +355
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Aranitas eshte nje fshat qe ndodhet ne Rrethin e Mallakastres,Qarku i Fierit. Dikur nje komune,sot eshte nje njesi administrative e bashkise se Mallakastres. Aranitas eshte nje nder fshatrat me te medhenj te Mallakastres,me histori qe nga koha e Skenderbeut e deri me sot.[1]


Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Shoqata e Komunave". Arkivuar nga origjinali më 13 mars 2012. Marrë më 8 nëntor 2011. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]