Kristal Abazaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kristal Abazaj
Të dhënat personale
Emri i plotëKristal Abazaj
Data e lindjes6 qershor 1996
Vendi i lindjesElbasan, Shqipëri
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualKS Luftëtari
Numri25
Karriera në rini
2013–2014Partizani
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2014–2015Comprensorio M.U.4(0)
2016KF Elbasani13(7)
2016–KS Luftëtari9(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kristal Abazaj (lindi më 6 qershor 1996) është futbollistë shqiptarë i cili luan në KS Luftëtari si sulmues në Kategorinë Superiore.[1][2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Soccerway profile
  2. ^ "Luftëtari nis largimet, qëndron vetëm Abazaj". Arkivuar nga origjinali origjinali më 8 nëntor 2016. Marrë më 11 nëntor 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)