Kur hiqen maskat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
KUR HIQEN MASKAT
Arkivi i filmit
Filmi Kur hiqen maskat.jpg
Origjinali Kur hiqen maskat
Vendi i prodhimit Shqipëri
Viti i prodhimit 1975
Zhanri Dramë
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Dhimitër Anagnosti
Prodhuesi i filmit: ?
Aktorë kryesorë


Filmi "Kur hiqen maskat" prodhim i vitit 1975.

Përmbajtja e filmit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Këngët humori dhe sarkazma e estradës janë kthyer në episode të një filmi gazmor që vë në lojë veprimet burokratike të zyrtarëve ose sjelljet e ndryshme liberale që luftoheshin në atë kohë në mënyrë të programuar.

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.