Kyle Casciaro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kyle Casciaro
Të dhënat vetjake
Datëlindja (1987-03-12) 12 mars 1987 (37 vjeç)
VendlindjaGjibraltar
PozicioniAnësor, Sulmues
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Lincoln
Numri3
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2010–Lincoln
Karriera ndërkombëtare
2013–Gjibraltari5(1)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase – redaktuar më 6 qershor 2014

Kyle Casciaro (lindur më 12 Mars 1987) është një futbollist gjibraltaras i cili luan me klubin gjibraltaras LincolnGjibraltar Premier Division dhe me kombëtaren gjibraltarase si anësor ose sulmues.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Casciaro bëri debutimin me kombëtaren më 19 nëntor 2013 në barazimin 0–0 në shtëpi kundër Sllovakisë [1]. Kjo ishte ndeshja e parë zyrtare e tyre që pas pranimit nga UEFA [2]. Në qershor 2014, Casciaro shënoi Golin e fitores kundër Maltës, duke i dhënë Gjibraltarit fitoren e parë zyrtare në histori [3][4].

Golat me kombëtaren[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

# Data Vendi Kundërshtari Goli Rezultati Kompedicioni
1. 4 qershor 2014 Estádio Algarve, Faro, Portugalia Flamuri Malta 1–0 1–0 Ndeshje Miqësore

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Redaktuar më 17 gusht 2014

Kombëtarja gjibraltarase
Viti Ndeshje Gola
2013 1 0
2014 4 1
Total 5 1

Trofe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lincoln

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Rock-solid Gibraltar hold Slovakia to memorable draw on debut". Sports Yahoo. Marrë më 21 nëntor 2013. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Gibraltar hold Slovakia in maiden international". www.uefa.com. Marrë më 21 nëntor 2013. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Gibraltar claim first win with 1-0 victory over Malta". BBC Sport. 5 qershor 2014. http://www.bbc.com/sport/0/football/27710670. Retrieved 17 korrik 2014. 
  4. ^ Rogers, Iain. "Gibraltar beat Malta 1-0 for debut international win". Yahoo! Sports. Marrë më 4 qershor 2014. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtëme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]