Lételon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lételon
Komunë
Vendndodhja
Lételon is located in Franca
Lételon
Lételon
46°39′22″V 2°35′08″L / 46.656111111111°V 2.5855555555556°L / 46.656111111111; 2.5855555555556Koordinatat: 46°39′22″V 2°35′08″L / 46.656111111111°V 2.5855555555556°L / 46.656111111111; 2.5855555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.37 km2
Lartësia 197 m (m.n.d.)
Popullsia 114 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03360
INSEE 03143


Lételon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Lételon ka një popullsi prej 114 banorë dhe sipërfaqe 6.37 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lételon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale