La Celle, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga La Celle)
Jump to navigation Jump to search
La Celle
Komunë
Vendndodhja
La Celle is located in Franca
La Celle
La Celle
46°13′43″V 2°47′05″L / 46.228611111111°V 2.7847222222222°L / 46.228611111111; 2.7847222222222Koordinatat: 46°13′43″V 2°47′05″L / 46.228611111111°V 2.7847222222222°L / 46.228611111111; 2.7847222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.2 km2
Lartësia 500 m (m.n.d.)
Popullsia 420 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03600
INSEE 03047


La Celle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. La Celle ka një popullsi prej 420 banorë dhe sipërfaqe 31.2 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: La Celle (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale