La Celle, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me La Celle, Allier, për trajta dhe kuptime tjera të fjalës La Celle shiko La Celle.


La Celle
Komunë
Vendndodhja
La Celle is located in Franca
La Celle
La Celle
46°13′43″V 2°47′05″L / 46.228611111111°V 2.7847222222222°L / 46.228611111111; 2.7847222222222Koordinatat: 46°13′43″V 2°47′05″L / 46.228611111111°V 2.7847222222222°L / 46.228611111111; 2.7847222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.2 km2
Lartësia 500 m (m.n.d.)
Popullsia 420 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03600
INSEE 03047


La Celle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. La Celle ka një popullsi prej 420 banorë dhe sipërfaqe 31.2 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Celle (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale