La Chabanne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Chabanne
Qytet
Vendndodhja
La Chabanne is located in Franca
La Chabanne
La Chabanne
46°01′18″V 3°45′10″L / 46.021666666667°V 3.7527777777778°L / 46.021666666667; 3.7527777777778Koordinatat: 46°01′18″V 3°45′10″L / 46.021666666667°V 3.7527777777778°L / 46.021666666667; 3.7527777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20 km2
Lartësia 680 m (m.n.d.)
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 03050


La Chabanne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. La Chabanne ka një popullsi prej 192 banorë dhe sipërfaqe 20 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Chabanne (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale