La Chapelaude

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Chapelaude
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
La Chapelaude is located in Franca
La Chapelaude
La Chapelaude
46°25′12″V 2°30′17″L / 46.42°V 2.5047222222222°L / 46.42; 2.5047222222222Koordinatat: 46°25′12″V 2°30′17″L / 46.42°V 2.5047222222222°L / 46.42; 2.5047222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.6 km2
Popullsia 984 banorë
Dendësia 34 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03380
INSEE 03055


La Chapelaude është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. La Chapelaude ka një popullsi prej 984 banorë dhe sipërfaqe 28.6 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Chapelaude – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale