La Chapelle, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me La Chapelle, Allier, për trajta dhe kuptime tjera të fjalës La Chapelle shiko La Chapelle.


La Chapelle
Komunë
noform
Pamje nga La Chapelle
Stema_figura
Vendndodhja
La Chapelle is located in Franca
La Chapelle
La Chapelle
46°05′29″V 3°34′19″L / 46.091388888889°V 3.5719444444444°L / 46.091388888889; 3.5719444444444Koordinatat: 46°05′29″V 3°34′19″L / 46.091388888889°V 3.5719444444444°L / 46.091388888889; 3.5719444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.1 km2
Popullsia 377 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03300
INSEE 03056


La Chapelle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. La Chapelle ka një popullsi prej 377 banorë dhe sipërfaqe 21.1 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Chapelle (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale