La Ferté-Hauterive

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Ferté-Hauterive
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
La Ferté-Hauterive is located in Franca
La Ferté-Hauterive
La Ferté-Hauterive
46°23′48″V 3°20′25″L / 46.396666666667°V 3.3402777777778°L / 46.396666666667; 3.3402777777778Koordinatat: 46°23′48″V 3°20′25″L / 46.396666666667°V 3.3402777777778°L / 46.396666666667; 3.3402777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.88 km2
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 03114


La Ferté-Hauterive është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. La Ferté-Hauterive ka një popullsi prej 292 banorë dhe sipërfaqe 18.88 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Ferté-Hauterive – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale