La Guillermie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Guillermie
Komunë
noform
Pamje nga La Guillermie
Vendndodhja
La Guillermie is located in Franca
La Guillermie
La Guillermie
45°58′55″V 3°38′19″L / 45.981944444444°V 3.6386111111111°L / 45.981944444444; 3.6386111111111Koordinatat: 45°58′55″V 3°38′19″L / 45.981944444444°V 3.6386111111111°L / 45.981944444444; 3.6386111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.33 km2
Popullsia 133 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03250
INSEE 03125


La Guillermie është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. La Guillermie ka një popullsi prej 133 banorë dhe sipërfaqe 12.33 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Guillermie – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale