La Petite-Marche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Petite-Marche
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
La Petite-Marche is located in Franca
La Petite-Marche
La Petite-Marche
46°11′37″V 2°34′18″L / 46.193611111111°V 2.5716666666667°L / 46.193611111111; 2.5716666666667Koordinatat: 46°11′37″V 2°34′18″L / 46.193611111111°V 2.5716666666667°L / 46.193611111111; 2.5716666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.93 km2
Popullsia 196 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03420
INSEE 03206


La Petite-Marche është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. La Petite-Marche ka një popullsi prej 196 banorë dhe sipërfaqe 14.93 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Petite-Marche – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale