La Voulte-sur-Rhône

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Voulte-sur-Rhône
Komunë
noform
Pamje nga La Voulte-sur-Rhône
Stema_figura
Vendndodhja
La Voulte-sur-Rhône is located in Franca
La Voulte-sur-Rhône
La Voulte-sur-Rhône
44°47′58″V 4°46′45″L / 44.799444444444°V 4.7791666666667°L / 44.799444444444; 4.7791666666667Koordinatat: 44°47′58″V 4°46′45″L / 44.799444444444°V 4.7791666666667°L / 44.799444444444; 4.7791666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.7 km2
Lartësia 98 m (m.n.d.)
Popullsia 5120 banorë
Dendësia 528 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07800
INSEE 07349
Faqja Zyrtare http://www.lavoultesurrhone.fr


La Voulte-sur-Rhône është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. La Voulte-sur-Rhône ka një popullsi prej 5120 banorë dhe sipërfaqe 9.7 km², me një dendësi prej 528 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Voulte-sur-Rhône – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale