Labégude

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Labégude
Komunë
Vendndodhja
Labégude is located in Franca
Labégude
Labégude
44°38′42″V 4°22′10″L / 44.645°V 4.3694444444444°L / 44.645; 4.3694444444444Koordinatat: 44°38′42″V 4°22′10″L / 44.645°V 4.3694444444444°L / 44.645; 4.3694444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.12 km2
Popullsia 1385 banorë
Dendësia 444 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07200
INSEE 07116


Labégude është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Labégude ka një popullsi prej 1385 banorë dhe sipërfaqe 3.12 km², me një dendësi prej 444 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Labégude – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale