Labastide-de-Virac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Labastide-de-Virac
Komunë
noform
Pamje nga Labastide-de-Virac
Vendndodhja
Labastide-de-Virac is located in Franca
Labastide-de-Virac
Labastide-de-Virac
44°21′01″V 4°24′12″L / 44.350277777778°V 4.4033333333333°L / 44.350277777778; 4.4033333333333Koordinatat: 44°21′01″V 4°24′12″L / 44.350277777778°V 4.4033333333333°L / 44.350277777778; 4.4033333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.32 km2
Popullsia 256 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07150
INSEE 07113


Labastide-de-Virac është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Labastide-de-Virac ka një popullsi prej 256 banorë dhe sipërfaqe 23.32 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Labastide-de-Virac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale