Labastide-sur-Bésorgues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Labastide-sur-Bésorgues
Komunë
Vendndodhja
Labastide-sur-Bésorgues is located in Franca
Labastide-sur-Bésorgues
Labastide-sur-Bésorgues
44°43′29″V 4°18′08″L / 44.724722222222°V 4.3022222222222°L / 44.724722222222; 4.3022222222222Koordinatat: 44°43′29″V 4°18′08″L / 44.724722222222°V 4.3022222222222°L / 44.724722222222; 4.3022222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.29 km2
Lartësia 650 m (m.n.d.)
Popullsia 257 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07600
INSEE 07112


Labastide-sur-Bésorgues është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Labastide-sur-Bésorgues ka një popullsi prej 257 banorë dhe sipërfaqe 17.29 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Labastide-sur-Bésorgues – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale