Labatie-d'Andaure

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Labatie-d'Andaure
Komunë
noform
Pamje nga Labatie-d'Andaure
Vendndodhja
Labatie-d'Andaure is located in Franca
Labatie-d'Andaure
Labatie-d'Andaure
45°01′29″V 4°29′35″L / 45.024722222222°V 4.4930555555556°L / 45.024722222222; 4.4930555555556Koordinatat: 45°01′29″V 4°29′35″L / 45.024722222222°V 4.4930555555556°L / 45.024722222222; 4.4930555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.93 km2
Popullsia 219 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07570
INSEE 07114


Labatie-d'Andaure është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Labatie-d'Andaure ka një popullsi prej 219 banorë dhe sipërfaqe 9.93 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Labatie-d'Andaure – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale