Labeaume

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Labeaume
Komunë
noform
Pamje nga Labeaume
Stema_figura
Vendndodhja
Labeaume is located in Franca
Labeaume
Labeaume
44°26′57″V 4°18′24″L / 44.449166666667°V 4.3066666666667°L / 44.449166666667; 4.3066666666667Koordinatat: 44°26′57″V 4°18′24″L / 44.449166666667°V 4.3066666666667°L / 44.449166666667; 4.3066666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.76 km2
Lartësia 140 m (m.n.d.)
Popullsia 640 banorë
Dendësia 36 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07120
INSEE 07115
Faqja Zyrtare http://www.mairiedelabeaume.fr


Labeaume është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Labeaume ka një popullsi prej 640 banorë dhe sipërfaqe 17.76 km², me një dendësi prej 36 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Labeaume – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale