Lablachère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lablachère
Komunë
noform
Pamje nga Lablachère
Vendndodhja
Lablachère is located in Franca
Lablachère
Lablachère
44°27′49″V 4°12′52″L / 44.463611111111°V 4.2144444444444°L / 44.463611111111; 4.2144444444444Koordinatat: 44°27′49″V 4°12′52″L / 44.463611111111°V 4.2144444444444°L / 44.463611111111; 4.2144444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.38 km2
Popullsia 2037 banorë
Dendësia 77 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07230
INSEE 07117


Lablachère është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Lablachère ka një popullsi prej 2037 banorë dhe sipërfaqe 26.38 km², me një dendësi prej 77 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lablachère – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale