Laboule

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Laboule
Komunë
noform
Pamje nga Laboule
Vendndodhja
Laboule is located in Franca
Laboule
Laboule
44°35′17″V 4°09′57″L / 44.588055555556°V 4.1658333333333°L / 44.588055555556; 4.1658333333333Koordinatat: 44°35′17″V 4°09′57″L / 44.588055555556°V 4.1658333333333°L / 44.588055555556; 4.1658333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.45 km2
Popullsia 145 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07110
INSEE 07118


Laboule është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Laboule ka një popullsi prej 145 banorë dhe sipërfaqe 17.45 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Laboule – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale