Lachapelle-Graillouse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lachapelle-Graillouse
Komunë
Vendndodhja
Lachapelle-Graillouse is located in Franca
Lachapelle-Graillouse
Lachapelle-Graillouse
44°48′45″V 4°01′12″L / 44.8125°V 4.02°L / 44.8125; 4.02Koordinatat: 44°48′45″V 4°01′12″L / 44.8125°V 4.02°L / 44.8125; 4.02
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.48 km2
Popullsia 226 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07470
INSEE 07121


Lachapelle-Graillouse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Lachapelle-Graillouse ka një popullsi prej 226 banorë dhe sipërfaqe 20.48 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lachapelle-Graillouse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale