Lachapelle-sous-Aubenas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lachapelle-sous-Aubenas
Komunë
noform
Pamje nga Lachapelle-sous-Aubenas
Vendndodhja
Lachapelle-sous-Aubenas is located in Franca
Lachapelle-sous-Aubenas
Lachapelle-sous-Aubenas
44°33′51″V 4°21′50″L / 44.564166666667°V 4.3638888888889°L / 44.564166666667; 4.3638888888889Koordinatat: 44°33′51″V 4°21′50″L / 44.564166666667°V 4.3638888888889°L / 44.564166666667; 4.3638888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.12 km2
Popullsia 1532 banorë
Dendësia 151 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07200
INSEE 07122

Lachapelle-sous-Aubenas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Lachapelle-sous-Aubenas ka një popullsi prej 1532 banorësh dhe sipërfaqe 10.12 km², me një dendësi prej 151 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lachapelle-sous-Aubenas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale