Lachapelle-sous-Chanéac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lachapelle-sous-Chanéac
Komunë
noform
Pamje nga Lachapelle-sous-Chanéac
Vendndodhja
Lachapelle-sous-Chanéac is located in Franca
Lachapelle-sous-Chanéac
Lachapelle-sous-Chanéac
44°56′51″V 4°19′51″L / 44.9475°V 4.3308333333333°L / 44.9475; 4.3308333333333Koordinatat: 44°56′51″V 4°19′51″L / 44.9475°V 4.3308333333333°L / 44.9475; 4.3308333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.94 km2
Popullsia 178 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07310
INSEE 07123


Lachapelle-sous-Chanéac është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Lachapelle-sous-Chanéac ka një popullsi prej 178 banorë dhe sipërfaqe 8.94 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lachapelle-sous-Chanéac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale