Laféline

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Laféline
Komunë
noform
Pamje nga Laféline
Vendndodhja
Laféline is located in Franca
Laféline
Laféline
46°20′57″V 3°10′06″L / 46.349166666667°V 3.1683333333333°L / 46.349166666667; 3.1683333333333Koordinatat: 46°20′57″V 3°10′06″L / 46.349166666667°V 3.1683333333333°L / 46.349166666667; 3.1683333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.1 km2
Popullsia 204 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03500
INSEE 03134


Laféline është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Laféline ka një popullsi prej 204 banorë dhe sipërfaqe 23.1 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Laféline – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale