Lagorce

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lagorce
Komunë
noform
Pamje nga Lagorce
Vendndodhja
Lagorce is located in Franca
Lagorce
Lagorce
44°26′52″V 4°25′02″L / 44.447777777778°V 4.4172222222222°L / 44.447777777778; 4.4172222222222Koordinatat: 44°26′52″V 4°25′02″L / 44.447777777778°V 4.4172222222222°L / 44.447777777778; 4.4172222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 69.49 km2
Popullsia 1120 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07150
INSEE 07126


Lagorce është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Lagorce ka një popullsi prej 1120 banorë dhe sipërfaqe 69.49 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lagorce (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale