Lalevade-d'Ardèche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lalevade-d'Ardèche
Komunë
noform
Pamje nga Lalevade-d'Ardèche
Vendndodhja
Lalevade-d'Ardèche is located in Franca
Lalevade-d'Ardèche
Lalevade-d'Ardèche
44°38′52″V 4°19′23″L / 44.647777777778°V 4.3230555555556°L / 44.647777777778; 4.3230555555556Koordinatat: 44°38′52″V 4°19′23″L / 44.647777777778°V 4.3230555555556°L / 44.647777777778; 4.3230555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.27 km2
Popullsia 1132 banorë
Dendësia 499 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07380
INSEE 07127


Lalevade-d'Ardèche është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Lalevade-d'Ardèche ka një popullsi prej 1132 banorë dhe sipërfaqe 2.27 km², me një dendësi prej 499 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lalevade-d'Ardèche – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale