Lalizolle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lalizolle
Komunë
Vendndodhja
Lalizolle is located in Franca
Lalizolle
Lalizolle
46°09′25″V 3°00′06″L / 46.156944444444°V 3.0016666666667°L / 46.156944444444; 3.0016666666667Koordinatat: 46°09′25″V 3°00′06″L / 46.156944444444°V 3.0016666666667°L / 46.156944444444; 3.0016666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.72 km2
Popullsia 342 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03450
INSEE 03135


Lalizolle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Lalizolle ka një popullsi prej 342 banorë dhe sipërfaqe 23.72 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lalizolle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale