Lalouvesc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lalouvesc
Komunë
noform
Pamje nga Lalouvesc
Stema_figura
Vendndodhja
Lalouvesc is located in Franca
Lalouvesc
Lalouvesc
45°07′13″V 4°32′06″L / 45.120277777778°V 4.535°L / 45.120277777778; 4.535Koordinatat: 45°07′13″V 4°32′06″L / 45.120277777778°V 4.535°L / 45.120277777778; 4.535
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.53 km2
Popullsia 406 banorë
Dendësia 39 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07520
INSEE 07128
Faqja Zyrtare http://www.lalouvesc.com


Lalouvesc është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Lalouvesc ka një popullsi prej 406 banorë dhe sipërfaqe 10.53 km², me një dendësi prej 39 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lalouvesc – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale