Lamaids

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lamaids
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Lamaids is located in Franca
Lamaids
Lamaids
46°18′10″V 2°25′55″L / 46.302777777778°V 2.4319444444444°L / 46.302777777778; 2.4319444444444Koordinatat: 46°18′10″V 2°25′55″L / 46.302777777778°V 2.4319444444444°L / 46.302777777778; 2.4319444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.02 km2
Popullsia 197 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03380
INSEE 03136


Lamaids është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Lamaids ka një popullsi prej 197 banorë dhe sipërfaqe 8.02 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lamaids – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale