Lamastre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lamastre
Komunë
noform
Pamje nga Lamastre
Stema_figura
Vendndodhja
Lamastre is located in Franca
Lamastre
Lamastre
44°59′08″V 4°34′51″L / 44.985555555556°V 4.5808333333333°L / 44.985555555556; 4.5808333333333Koordinatat: 44°59′08″V 4°34′51″L / 44.985555555556°V 4.5808333333333°L / 44.985555555556; 4.5808333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.45 km2
Popullsia 2404 banorë
Dendësia 94 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07270
INSEE 07129
Faqja Zyrtare http://www.lamastre.fr


Lamastre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Lamastre ka një popullsi prej 2404 banorë dhe sipërfaqe 25.45 km², me një dendësi prej 94 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lamastre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale