Lanarce

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lanarce
Komunë
noform
Pamje nga Lanarce
Vendndodhja
Lanarce is located in Franca
Lanarce
Lanarce
44°43′42″V 4°00′11″L / 44.728333333333°V 4.0030555555556°L / 44.728333333333; 4.0030555555556Koordinatat: 44°43′42″V 4°00′11″L / 44.728333333333°V 4.0030555555556°L / 44.728333333333; 4.0030555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.37 km2
Popullsia 171 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07660
INSEE 07130


Lanarce është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Lanarce ka një popullsi prej 171 banorë dhe sipërfaqe 22.37 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lanarce – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale