Lanas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lanas
Komunë
noform
Pamje nga Lanas
Vendndodhja
Lanas is located in Franca
Lanas
Lanas
44°31′52″V 4°23′59″L / 44.531111111111°V 4.3997222222222°L / 44.531111111111; 4.3997222222222Koordinatat: 44°31′52″V 4°23′59″L / 44.531111111111°V 4.3997222222222°L / 44.531111111111; 4.3997222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.85 km2
Popullsia 371 banorë
Dendësia 38 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07200
INSEE 07131
Faqja Zyrtare http://www.lanas.fr


Lanas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Lanas ka një popullsi prej 371 banorë dhe sipërfaqe 9.85 km², me një dendësi prej 38 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lanas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale