Langy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Langy
Komunë
noform
Pamje nga Langy
Vendndodhja
Langy is located in Franca
Langy
Langy
46°16′03″V 3°28′19″L / 46.2675°V 3.4719444444444°L / 46.2675; 3.4719444444444Koordinatat: 46°16′03″V 3°28′19″L / 46.2675°V 3.4719444444444°L / 46.2675; 3.4719444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.36 km2
Popullsia 274 banorë
Dendësia 37 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03150
INSEE 03137


Langy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Langy ka një popullsi prej 274 banorë dhe sipërfaqe 7.36 km², me një dendësi prej 37 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Langy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale